بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. آرتمن مدیا یک آژانس مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
همه

انواع تبلیغات آنلاین در کسب و کارها

تبلیغات مولفه‌ای بسیار مهم در کسب و کارهای مختلف به شمار می‌رود و سهم عمده‌ای از موفقیت آن‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. هر چقدر هم محصول و خدمتی که یک کسب و کار ارائه می‌دهد کیفیت بالایی داشته باشد اگر نتواند محصول خود را به خوبی به مخاطبان معرفی کند، به موفقیتی که شایسته آن است دست پیدا نخواهد کرد.

امروزه شیوه‌های تبلیغات تغییرات زیادی نسبت به گذشته داشته‌اند و تبلیغات آنلاین و اینترنتی اهمیت فوق‌العاده‌ای یافته‌اند. در این مطلب به سراغ انواع تبلیغات آنلاین در کسب و کارها رفته‌ایم و ضمن پرداختن به تعریف این نوع از تبلیغات به شیوه‌های مختلف تبلیغات اینترنتی هم اشاره می‌کنیم. با ما همراه شوید.

تبلیغات آنلاین چیست؟

بسیاری از کسب و کارها، امروزه واحدی به نام دیجیتال مارکتینگ دارند که عمده وظایف آن به تبلیغات آنلاین و اینترنتی مربوط می‌شود. تبلیغات آنلاین در واقعی نوعی استراتژی بازاریابی است که در آن از فضای اینترنتی و آنلاین به عنوان یک رسانه برای تبلیغات و ارائه پیام و معرفی محصولات استفاده می‌شود.

تبلیغات آنلاین به ویژه در سال‌های اخیر رشد و گسترش زیادی داشته و به عنوان یک استراتژی تبلیعاتی مهم برای سازمان‌های کوچک و بزرگ اولویت یافته است.

مزایای تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین مزایای بسیار زیادی دارد که موجب محبوبیت این استراتژی بازاریابی در میان صاحبان بسیاری از مشاغل شده است. از جمله مهم‌ترین مزایای این نوع از تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسترسی به مخاطبان بیشتر
  • هزینه کمتر نسبت به دیگر شیوههای تبلیغات
  • قابل سنجش و اندازه‌گیری بودن

انواع تبلیغات آنلاین در کسب و کارها

تبلیغات اینترنتی یا آنلاین انواع مختلفی دارد و به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود که در زیر به برخی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین این روش‌ها اشاره می‌کنیم. همچنان همراه ما باشید.

تبلیغات نمایشی

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های تبلیغات آنلاین، تبلیغات نمایشی است. تبلیغات نمایشی نوعی از تبلیغات است که در آن براساس میزان نمایش تبلیغ از شما هزینه گرفته می‌شود.

در تبلیغات نمایشی به ازای هر ۱۰۰۰ باری که تبلیغ شما در فضای آنلاین به مخاطبان نمایش داده می‌شود؛ از شما هزینه تبلیغاتی گرفته خواهد شد. هدف کسب و کارها از تبلیغات نمایشی معمولا آگاهی بیشتر مخاطبان هدف از برند و معرفی آن به مشتریان بالقوه است.

آگاهی بخشی مهم‌ترین مزیت تبلیغات نمایشی به شمار می‌رود. بزرگ‌ترین ضعف این نوع از تبلیغات آنلاین هم این است که دیده شدن تبلیغات نمایشی را نمی‌توان حتما به حساب توجه مخاطب گذاشت.

برای محاسبه هزینه تبلیغات نمایشی هم از فرمول زیر استفاده می‌کنیم:

CPM=هزینه کل/بازدید کل×۱۰۰۰

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یا PPC نوع دیگر تبلیغات آنلاین است، روشی جدید در تبلیغات اینترنتی که برخلاف تبلیغات نمایشی تنها در برابر تعداد کلیک‌هایی که روی تبلیغ شما می‌شود؛ یعنی در ازای مخاطبانی که به تبلیغ شما توجه می‌کنند و به تبلیغ علاقه نشان می‌دهند هزینه پرداخت می‌کنید.

مهم‌ترین مزیت تبلیغات کلیکی، هدفمند بودن آن‌ها و هدف‌گیری دقیق مشتریان است. در تبلیغات کلیکی شما می‌توانید دقیقا مشخص کنید که تبلیغات برای چه مخاطبانی نمایش داده شود.

تبلیغات همسان

از دیکر انواع تبلیغات آنلاین می‌توان به تبلیغات همسان یا native اشاره کرد. شیوه‌ای از تبلیغات اینترنتی که با همسان کردن قالب تبلیغ با صفحه‌ای که تبلیغ در آن نمایش داده می‌شود، سعی در بیشتر دیده شدن تبلیغات در فضای آنلاین دارد.

هزینه تبلیغات همسان نیز به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ  می‌شود، پرداخت خواهد شد و از این نظر نیز توجه کسب و کارها را جلب می‌کند.

مزیت این نوع از تبلیغات آنلاین این است که به دلیل اینکه تبلیغ با ظاهر و قالب وب سایت نمایش‌دهنده شباهت دارد، معمولا موجب آزار مخاطب نمی‌شود و توجه بیشتری هم از آن‌ها می‌گیرند. البته معمولا به دلیل اینکه تشخیص محتوای تبلیغاتی و محتوای اصلی برای مخاطب آزاردهنده نباشد، در این نوع از تبلیغات کلماتی نظیر Ad و Sponsored استفاده می‌کنند. تبلیغات همسان در دنیا روند روبه رشدی دارد و توجه بسیاری از کسب و کارها و صاحبان مشاغل را به خود جلب کرده است.

تبلیغات ریتارگتینگ

یکی از تاثیرگذارترین و پرطرفدارترین شیوه‌های تبلیغات آنلاین، ریتارگتینگ است که در آن تبلیغات شما برای کسانی به نمایش درمی‌آید که پیش از این وارد وب سایت شما شده‌اند ولی هنوز به مشتری کسب و کارتان تبدیل نشده‌اند. تبلیغات ریتارگتینگ مشتریان بالقوه شما را مجددا هدف‌گیری می‌کند و آن‌ها را به وب سایت شما بازمی‌گرداند.

گوگل ادز

اولین کاری که خیلی از ما برای خرید یک محصول یا دریافت برخی خدمات انجام می‌دهیم، مراجعه به گوگل و جستجو در این موتور جستجوی محبوب و پرطرفدار است. بنابراین تعداد زیادی از مشتریان بالقوه همین حالا در گوگل در حال جستجوی خدمتی هستند که کسب و کار شما ارائه می‌دهد.

تبلیغ در گوگل یکی دیگر از شیوه‌های تبلیغات آنلاین است که طرفداران بسیار زیادی هم دارد. در سیستم تبلیغات گوگل ادز نیز پرداخت به ازای هر کلیک است. مزیت این روش تبلیغات اینترنتی این است که بسیاری از کسانی که از طریق کلیک کردن وارد سایت شما می‌شوند، می‌دانند که بر روی یک تبلیغ کلیک کرده‌اند و معمولا قصد خرید محصول یا خدمات شما را دارند. البته تبلیغ در گوکل باید به درستی انجام و مدیریت شود تا بتوانید به نتیجه دلخواه‌تان ار تبلیغات برسید.

شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی نیز از پرطرفدارترین بسترهای تبلیغات آنلاین به شمار می‌روند و همه ما کما بیش با این نوع از تبلیغات برخورد داشته‌ایم. تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی امکان دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان را به صاحبان کالا و خدمات می‌دهد و این شبکه‌ها تاثیر بسیار زیادی هم بر خرید مشتریان دارند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل ابزاز مناسب دیگری است که صاحبان مشاغل می‌توانند از آن برای تبلیغ کالا و خدمات خود استفاده کنند. ایمیل مارکتینگ به معنای استفاده از ایمیل برای بازاریابی و تبلیغات است. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ، مقرون به صرفه بودن آن نسبت به دیگر روش‌های تبلیغات آنلاین است.

شما نه تنها به روش مستقیم بلکه به صورت غیرمستقیم مانند ارسال خبرنامه ایمیلی و .. نیز می‌توانید از ایمیل برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید.

سخن آخر

در این مطلب با شما درباره انواع تبلیغات آنلاین در کسب و کارها صحبت کردیم و گفتیم صاحبان مشاغل به شیوه‌های مختلفی می‌توانند از فضای آنلاین برای معرفی محصولات و خدمات خود و آگاهی بخشی به مخاطبان استفاده کنند. تبلیعات نمایشی، کلیکی، همسان، ریتارگتینگ و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی از جمله مهم‌ترین و پرطرفدارترین این شیوه‌ها هستند.

نویسنده

admin2

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما