بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. آرتمن مدیا یک آژانس مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
همه

چگونه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنیم؟

بهینه‌سازی و سئو سایت راهکاری مناسب برای بازاریابی از طریق تولید محتوا محسوب می‌شود. کلمات پرتکرار و کلیدی یکی از مواردی است که در این راه به صاحبان کسب و کارها برای بازاریابی بهتر محصولات و دسترسی به جامعه هدف کمک می‌کند. در این مطلب به سراغ این موضوع رفته‌ایم و به شما می‌گوییم چگونه می‌توانیم کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنیم؟ با ما همراه شوید.

کلمات کلیدی و پرکاربرد چیست؟

کلمات کلیدی و پرکاربرد استفاده شده در وب‌سایت‌های مختلف نشان دهنده میزان محبوبیت آن کلمات در موتور جستجوی گوگل است و استفاده به جا و مناسب از آن‌ها در محتوای تولید شده می‌تواند به دیده شدن آن و در نهایت بازاریابی مناسب محصول کمک کند.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب در درجه اول موجب بالاتر رفتن ارزش و جایگاه محتوای تولید شده در بین رقبا و در مرحله بعد شناساندن مطلب به مخاطبان می‌شود. جستجو برای یافتن کلمات کلیدی مناسب هر محتوا دیدگاه مناسبی به تولیدکنندگان محتوا در خصوص نیاز مخاطبان می‌دهد.

 بنابراین می‌توان با استفاده از کلمات کلیدی پرکاربرد، میزان توجه مخاطب به محتوای تولید شده را افزایش داد، علاقه‌مندی آن‌ها را شناسایی کرد و در نتیجه عملکرد بهتری را در بارگذاری مطالب هدفمند ارائه کرد.

طی یک دهه گذشته با گسترش اهمیت تولید محتوای بهینه یا سئوسازی سایت، استفاده درست و مناسب از کلمات کلیدی و پرکاربرد اهمیت بیشتری هم پیدا کرده است و در رتبه‌بندی سایت‌ها توسط موتور جستجوی گوگل نقش زیادی را برعهده دارد. به طور کلی ارائه محتوای دقیق و برنامه‌ریزی شده برای رفع ابهامات و سوالات مخاطبان یکی از اهداف اصلی استفاده از کلمات کلیدی است.

یافتن کلمات کلیدی مناسب مختص هر مطلب از راه‌های مختلفی امکان پذیر است. در ادامه ضمن پرداختن به اهمیت سئوی محتوا، سعی می‌کنیم روش‌های پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب را به شما معرفی کنیم و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. همچنان همراه ما باشید.

کلمات کلیدی

اهمیت سئوی محتوا

مهم ترین نقش استفاده از کلمات کلیدی، بهبود رتبه سایت در گوگل و دیده شدن بیشتر مطلب توسط مخاطبان است. این کلمات کلیدی، از سوالات و محتواهای پرجستجوی مخاطبان استخراج شده‌اند و توجه اصلی آن‌ها بر رفع سوالات و نیازهای کاربران در سریع‌ترین زمان ممکن است.

بنابراین برای نگارش یک محتوای جذاب و البته مفید و کاربردی رعایت برخی نکات در ارتباط با کلمات کلیدی ضروری است. اولین نکته حائز اهمیت در امتیاز دهی گوگل، بحث “عنوان متن” است. بهتر است عنوان یک متن علاوه بر جذابیت، با کلمات کلیدی و پرکاربرد نیز همراه باشد. پس از انتخاب یک عنوان جذاب و کاربردی، به سراغ ادامه متن و بدنه محتوا می‌رویم.

موتور جستجوی گوگل کلمات کلیدی به کار برده شده در متن را بر اساس تعدد دفعات به کار رفتن آن‌ها بررسی می کند. به همین منظور توصیه می‌شود کلمات کلیدی به لحاظ دفعات تکرار، متناسب با متن و به اندازه به کار رود. تکرار کلمات پرکاربرد در دفعات بسیار کم یا بسیار زیاد می تواند تاثیر منفی بر روند امتیاز بندی گوگل داشته باشد.

چگونه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنیم؟

با توجه به اهمیت سئوی سایت، روش‌ها و ابزارهای مختلفی برای یافتن کلمات کلیدی مناسب وجود دارد. در ادامه به تشریح برخی از پرکاربردترین این روش‌ها می‌پردازیم.

استفاده از موتور جستجوی گوگل

ساده ترین راه برای یافتن کلمات کلیدی، استفاده از پیشنهادات موتور جستجوی گوگل و جستجوهای مرتبط آن است. تنها کاری که نیار است برای استفاده از این روش انجام دهید، سرچ کلمه یا عنوان مورد نظر در کادر جستجو است.

بدیهی است که سایت‌های بسیاری در صفحات اول یا دوم گوگل برای شما به نمایش در می‌آیند. الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل با شناسایی کلمات و عبارات مورد علاقه مخاطبان، همواره مفیدترین وب‌سایت‌ها را در صفحه اول نمایش می‌دهد.

 در انتهای بخش صفحه سرچ گوگل نیز عبارات مرتبط با کلمات کلیدی به عنوان پیشنهادات موتور جستجوی گوگل نمایان می‌شود که می‌توان از این موارد نیز برای تشخیص عبارات پرتکرار استفاده کرد.

از دیگر روش‌های یافتن کلمات کلیدی مناسب، بررسی جستجوهای مرتبط با موضوع مورد نظر است. پیش از تکمیل سرچ عبارت کلیدی در کادر جستجو، عباراتی به عنوان پیشنهادات و یا عبارات پرسرچ در پایین کادر ظاهر می‌شوند. می توان از کلمات مشترک کلیدی در بین این موارد نیز برای تشخیص کلمات کلیدی و پرکاربرد و در نهایت بهینه‌سازی محتوا استفاده کرد.

 

ابزارهای جستجو کلمات کلیدی

استفاده از ابزارهای مختلف

از دیگر راه‌های کاربردی برای یافتن کلمات پیشنهادی کلیدی، استفاده از ابزارها و آنالیزورهای گوگل است. یکی از محبوب ترین این ابزارها  Google Keyword Planner است که می‌توان با جستجوی یک عبارت، میزان محبوبیت و تعدد دفعات تکرار کلمات و عبارات مختلف را به راحتی تحلیل کرد.

Keyword Tool نیز ابزار دیگری است که می‌تواند در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب محتواهای مختلف به شما کمک کند. استفاده از برخی از این ابزارها رایگان است و بستر مناسبی برای تحلیل رقبا به شمار می روند. یکی دیگر روش های پرکاربرد ارزیابی کلمات کلیدی پرتکرار، استفاده از شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر، اینستاگرام  و … است.

تحلیل رقبا

تحلیل رفتار و عملکرد رقبای حوزه کاری مشترک، یکی از راهکارهای موثر برای یافتن کلمات پرتکرار و کاربردی محسوب می‌شود. برای این کار می‌توان عبارت مورد نظر را در گوگل جستجو کرد و میزان دفعات تکرار کلمات، جایگاه استفاده از کلمات کلیدی در متن و نوع کلمات به کاربرده شده را در سایت های مشابه با حوزه فعالیتی خود مشاهده کرد.

آنالیزورهای گوگل

مشاهده آمار ورودی‌های سایت و تحلیل رفتار کاربران در بازدید از صفحات می تواند در امر انتخاب کلمات کلیدی موثر راهگشا باشد. ابزار گوگل آنالیتیکس، یک ابزار آمارگیر است که گزارش تعداد بازدیدکنندگان و کلمات یا عباراتی که سبب ارجاع کاربران به وب سایت شما شده است را بررسی می کند. با آگاهی از رفتار کاربران یا مشتریان می‌توان، ارزش محتوای وب‌سایت را از طریق بهینه سازی سئو متن ارتقا بخشید.

جمع بندی

تولید محتوای بهینه و استفاده از بازاریابی محتوا می‌تواند به کسب و کارها برای معرفی هر چه بهتر کالا یا خدماتشان کمک کند. استفاده از کلمات کلیدی و پرکاربرد یکی از روش‌هایی است که به تولید محتوایی که مخاطبان بیشتری داشته باشد، کمک می‌کند. آگاهی از نیاز مخاطبان علاوه بر ارزش دهی محتوا، رتبه بندی آن در میان رقبا را نیز ارتقا می‌دهد.

ابزارها و روش‌های متعددی برای تحلیل زنجیره واژگان کلیدی وجود دارد. در حال حاضر موتور جستجوی گوگل قدرتمندترین ابزار برای یافتن نیاز مخاطب از طریق کلمات پرتکرار است. ابزارهایی نظیر Google Keyword Plannert ، Keyword Tool و گوگل آنالیتیکس نیز می توانند صاحبان کسب و کارها را در این مسیر همراهی کنند.

نویسنده

admin2

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما